Niedziela 28 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Waleria, Ludwik, Paweł

WIOSNA ZAWITAŁA DO SP 10

Od kilku lat jest już tradycją w naszej szkole, że w pierwszy dzień wiosny – 21 marca – rządy w Dziesiątce przejmuje Samorząd Uczniowski. W tym roku Tydzień Samorządności zaczął się od poszukiwania „żywej wiosny”. Samorząd ogłosił w tym dniu konkurs na „Najbardziej wiosenny zespół klasowy”. Niestety w konkursie wzięło udział niewielu uczniów. Najwięcej osób przebranych za wiosnę, bo na tym miała polegać zabawa, było w klasach IV a i V c. Wszyscy uczniowie, którzy w ten niezwykły sposób witali wiosnę, zostaną nagrodzeni.
W „dzień wagarowicza”, uczniowie klas starszych, mieli możliwość prowadzenia zajęć lekcyjnych za nauczycieli, którzy w tym dniu, wyjątkowo, zasiadali w ławkach uczniowskich. Warunkiem prowadzenia lekcji, było solidne przygotowanie się, napisanie scenariusza i wcześniejsza aprobata nauczyciela. Niektóre zajęcia były przeprowadzone naprawdę po mistrzowsku.
W ramach Tygodnia Samorządności zorganizowane będą różnego rodzaju wyjścia dla wyznaczonych klas. Między innymi do Biblioteki Pedagogicznej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Urzędu Miasta.