Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Wizyta native speakera

W ramach współpracy ze szkołą językową ‘Oxford School’ dnia 28.05.2019r. na zajęciach w klasie 7a wraz z reprezentantami klas 4-8 gościliśmy native speakera, Panią Alinę Gorbatko z Ukrainy. Przedstawiła ona uczniom prezentację multimedialną na temat swojego rodzimego kraju. Następnie zaprezentowała siebie za pomocą zgadywanki: ‘Prawda/ Fałsz’. Bardziej dociekliwi uczniowie mieli możliwość zadania dodatkowych pytań, na przykład dotyczących pobytu i studiowania na Węgrzech, w Londynie czy w Nowym Yorku. Ponadto przeprowadzono dyskusję na temat planów wakacyjnych, a potem zadanie w grupach, którego celem było spożytkowanie 10.000 dolarów na wycieczkę marzeń. Ciekawym rozwiązaniem było dopasowanie osób ze względu na kraj, narodowość i stolicę, dzięki czemu uczniowie mogli automatycznie powtórzyć słownictwo z tego rozdziału. Na koniec młodzież podziękowała za życzliwość, przybycie i zainspirowanie do dalszej nauki języka.