Wtorek 23 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Jerzy, Wojciech

WIZYTA W SĄDZIE REJONOWYM WE WŁOCŁAWKU

W piątek 27.01.2023r. w ramach programu edukacyjnego „Sędziowie dzieciom i młodzieży” udaliśmy się na wycieczkę do Sądu Rejonowego we Włocławku. Ciekawym doświadczeniem było uczestniczenie w prawdziwej rozprawie sądowej. Z uwagą słuchaliśmy stron procesu zarówno pani Mecenas, Pana Sędziego jak również przesłuchanego na tą okoliczność świadka w sprawie. Mogliśmy również doświadczyć całego procesu wejścia do sądu, łącznie z przejściem przez słynną ,,bramkę” wykrywania metalu. To dopiero pierwsza sprawa a już za miesiąc jesteśmy zaproszeni na kolejną. To ważne aby w przyszłości wiedzieć jak odnaleźć się w różnych życiowych sytuacjach np. założyć sprawę cywilną w sądzie. To dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i lekcja na dorosłość.