Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Wizyta w teatrze

Dnia 3 października uczniowie klasy 2c i 3d wybrali się do Teatru Impresaryjnego na przedstawienie pt "Czarodziejski ołówek". Był to spektakl przygotowany przez Teatr In-Art z Wrocławia. Bohaterem był chłopiec imieniem Michaś który otrzymuje magiczny ołówek o magicznej mocy. Wszystko co zostanie nim narysowane staje się prawdziwe. Michaś przeżywa mnóstw przygód, poznaje mnóstwo ludzi. Pewnego dnia ołówek zostaje skradziony a zadaniem Michasia jest odzyskanie go zanim trafi w niepowołane ręce i sprawi wiele kłopotów i nieszczęść. Spektakl był pełen efektów dźwiękowych i wizualnych dodających mu efektywności przez co bardzo podobał się młodym widzom.

Klasy VII b i VII c tego samego dnia udały się na przedstawienie PROJEKT BALLADYNA” – na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego opowiadające o walce o władzę i zapisanym w nim dochodzeniu do niej po trupach. To pytanie również o to czy można wszystkie świństwa, które się zrobiło w życiu odciąć „grubą kreską” i żyć uczciwie. Przedstawienie również było prezentowane przez Teatr „IN-ART.” z Wrocławia.