Niedziela 12 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Joanna, Dominik, Pankracy

WIZYTA w ZSCKR w STARYM BRZEŚCIU

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu to placówka szkolna, która oferuje wiele nowych kierunków kształcenia po szkole podstawowej. Nasi zainteresowani ósmoklasiści mieli okazję odwiedzić powyższą placówkę i poznać bliżej ofertę edukacyjną. Uczniowie zwiedzili przepiękne tereny Starego Brześcia, zapoznali się ze szkolnym internatem i zwiedzili budynki szkoły. ZSCKR współpracuje z wieloma instytucjami, uczelniami wyższymi, pracodawcami. Posiada bogate zaplecze dydaktyczne, oferując darmowe podręczniki dla klas pierwszych, realizuje szereg projektów Erasmus+, kupując swoim uczniom bilet na samolot a tym samych dając możliwość poznawania świata. Nasi uczniowie mieli okazję do zobaczenia świetnie wyposażonych sal multimedialnych, najwyższej klasy parku maszynowego, nowoczesnych pracowni nauki zawodu, jak również zwierząt w zagrodzie. Zagraniczne praktyki -współpraca z Hiszpanią, Włochami, Słowacją, Rumunią, Portugalią – to prawdziwe okno na świat dla uczącej się tam młodzieży.