Czwartek 18 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

WOŚP 2023 w naszej szkole

Drodzy rodzice a zwłaszcza uczniowie naszej szkoły! Dużymi krokami, bo już 29 stycznia 2023 roku odbędzie się finał WOSP. Wiemy, że jak co roku możemy liczyć na Waszą empatię, zaangażowanie i reakcję na różne szkolne działania mające na celu pomoc potrzebującym. Cel WOŚP 2023 jest szczytny i warto dołożyć swoją cegiełkę. WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsy, co umożliwi lepszą terapię tej choroby poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.  Zachęcamy całą społeczność szkolną aby zasiliła Sztabową Puszkę Stacjonarną, która będzie znajdowała się na dyżurce szkolnej. Połączmy siły aby komuś uratować zdrowie i życie.