Czwartek 16 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Wycieczka do Torunia

6 maja uczniowie kl. II A i II B wraz z opiekunami: p. M. Skrzypek, p. D. Słomczewską, s.Ewą, p. M. Szkopińską i o. Szymonem pojechali do Torunia – miasta M. Kopernika. Tam rozpoczęli zwiedzanie miasta od rejsu statkiem po Wiśle. Pogoda sprzyjała i wiał pomyślny wiatr. Później wszyscy udali się do Centrum Popularyzacji Kosmosu - Planetarium na projekcję filmu pt. „Mój kumpel Niko”. Seans opowiadał o przygodach młodego Mikołaja Kopernika z okresu jego dzieciństwa i młodości w Toruniu. Następnie odbyła się wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie wszyscy świetnie się bawili i zgłębiali tajniki nauki i techniki, poznawali prawa rządzące światem w bardzo zabawny i ciekawy sposób. Dalej odbyło się zwiedzanie Starego Miasta i co najważniejsze zakup przepysznych toruńskich pierników oraz pamiątek. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.