Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

WYCIECZKA DO TORUNIA KL. VIII A I VII A

W dniu 6 maja 2019 r. siedemnastu uczniów z kl. VIII a i VII a wraz z trzema paniami, pociągiem udało się do Torunia. Na miejscu uczniowie oprócz zwiedzania Starówki uczestniczyli w zajęciach w Domu Legend, gdzie przybliżono im fragment historii naszego kraju w „roli głównej” z Toruniem oraz zwyczaje i tradycje mieszkańców Torunia z minionych epok. Kolejnym przystankiem wyprawy był Niewidzialny Dom – miejsce wyjątkowe. Wszyscy mogli doświadczyć niesamowitych przeżyć, - spróbować poznać świat „oczami niewidomego”. Z niewidomym przewodnikiem „oglądali” wnętrze domu, park, ulicę, muzeum z rzeźbami, a także mieli możliwość poznać różne przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania osoby, która nie widzi. Były to np. zegarek, aparat fotograficzny – rozpoznający obraz, czytnik banknotów, maszyna do pisania alfabetem Braille’a i książki dla niewidomych. Końcowym punktem programu była wyprawa w kosmos, czyli wizyta w Planetarium. Tam uczniowie mogli wcielić się w kosmonautów przebywając w Bazie Mars 17 oraz oglądając widowisko „Poza horyzontem”. W godzinach popołudniowych wycieczka zakończyła się we Włocławku, wszyscy uczestnicy wrócili nieco zmęczeni, ale uśmiechnięci i bogatsi o kolejne doświadczenia.

Jolanta Sikorska