Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Wycieczka rowerowa „Poznajemy okolice Włocławka”

7 października 2014r uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w wycieczce rowerowej „ Poznajemy okolice Włocławka”. Wyruszyliśmy spod naszej szkoły i ścieżką rowerową biegnącą ulicami Okrzei, Długą, Obwodową jechaliśmy w kierunku drogi rowerowej na Wieniec Zdrój. W czasie jazdy dotarliśmy do obelisku w m. Mazury upamiętniającego pomordowanych w styczniu 1945r. Polaków. Zatrzymaliśmy się i chwilą ciszy upamiętniliśmy ofiary II wś. Następnie udaliśmy się już bezpośrednio do m. Wieniec Zdrój, gdzie mogliśmy obejrzeć trwającą budowę sanatorium i rozlewnię wód mineralnych. Później przyszedł czas na odpoczynek i zabawy w leśnych okolicach Wieńca. Było bardzo przyjemnie szczególnie dopisała pogoda i humory. Już myślimy o wiosennej kontynuacji wyjazdu. W wycieczce brali udział uczniowie klas 5a,5b i 6c pod opieką p. Krzysztofa Żywicy i ojców Szymona oraz Przemka.