Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Wyjazd do Warszawy

13 październik 2018 upłynął dla czynnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz ich rodzin patriotyczno- kulturalnych klimatach. W tym dniu bowiem wybrali się do Warszawy. Podczas kilkugodzinnego spaceru po warszawskich Powązkach mieli możność wysłuchać niezwykle ciekawej opowieści przewodnika, poznać historię nekropolii, powspominać tych których już nie ma, a wciąż żyją w naszej pomięci, zapalić symboliczne znicze. Zwieńczeniem dnia był spektakl w teatrze Roma pt. „Piloci”. Jest to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Akcja rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, Bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę ode-grali polscy piloci. Choć nie jest to dokumentalny zapis wydarzeń historycznych, a tylko fikcyjna fabuła, to przeniosła uczestników w wojenne klimaty.