Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Wystawa miar i wag

Dnia 21 marca 2017 r. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w interesujących warsztatach prowadzonych przez pana Tomasza Pawłowskiego - opiekuna Włocławskiej Wystawy Wag i Miar , znajdującej się w Browarze B we Włocławku.
To jedna z najbogatszych kolekcji miar i wag w Polsce i Europie. Zawiera ponad 10 000 eksponatów – miar i wag, od towarowych, kupieckich i sklepowych po domowe, pocztowe, aptekarskie i jubilerskie. Kolekcja zawiera wiele unikalnych urządzeń i przedmiotów, w tym odważniki, pojemniki na płyny i ziarno, XIX wieczną kasę sklepową. Eksponaty pochodzą z wielu krajów, m.in. z Chin, a także z wielu epok począwszy od średniowiecza.
Uczniowie wysłuchali prezentacji, a następnie mieli możliwość samodzielnego ważenia, odmierzania, stemplowania i liczenia na maszynach i urządzeniach sprzed wielu lat.