Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

X Turniej dla uczniów z trudnościami w czytaniu i pisaniu

W dniu 3 października w naszej szkole już po raz dziesiąty odbył się Turniej dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, czyli uczniów dyslektycznych ze szkół podstawowych z Włocławka i powiatu włocławskiego. Głównym organizatorem Turnieju był włocławski oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji we Włocławku. Tym razem tematem przewodnim potyczek była ekologia, a turniejowe hasło brzmiało "Eko - lada, czyli ekologiczne zakupy". Czteroosobowe reprezentacje szkół zmagały się z eko-qiuzem, łamigłówkami z trudnością ortograficzną, układały puzzle, dokańczały wiersz, ozdabiały eko-torby, brały udział w konkurencjach sportowych i wielu innych. A wszystko to pod czujnym i fachowym okiem sympatycznych gości zasiadających w jury. Wszyscy uczestnicy ukończyli "eko- ladowe" potyczki z sukcesem, zostali nagrodzeni wielkimi brawami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów. I, II i III miejsce jednocześnie zajęli reprezentanci szkół podstawowych: 20,22 i 7 z Włocławka; wyróżnienia otrzymały drużyny z SP 14 z Włocławka i z Lubienia Kujawskiego. Wspaniale spisały się grupy z SP: 23, 3, 18 i 10 z Włocławka oraz z Cyprianki i Kruszyna oraz Lubania. Wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju serdecznie gratulujemy pomysłowości, kreatywności, wiedzy "eko" oraz wspaniałej, zgodnej współpracy.