Poniedziałek 13 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Gloria, Robert, Serwacy

XIX Rajd Powstania Styczniowego

W sobotę 21 stycznia 2012r. odbył się XIX rajd upamiętniający 149 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Trasa rajdu wiodła przez miejsca związane z powstaniem we Włocławku. Odwiedziliśmy Muzeum Historii Włocławka, gdzie znajduje się ekspozycja dotycząca styczniowego zrywu narodowego. Następnie udaliśmy się pod pomnik płk S. Bechiego na ul. Chopina. Później przeszliśmy na włocławski cmentarz komunalny, gdzie znajdują się groby Naczelnika powstania na Kujawy i I. Zbiegniewskiej- organizatorki pomocy powstańcom. W czasie trwania rajdu zapoznaliśmy się najważniejszymi epizodami powstania we Włocławku i na Kujawach. Odbył się również konkurs o powstanie na Kujawach, w którym brali udział nasi uczniowie i zajęli II miejsce kl. 6c, III miejsce kl.3a i k.5a. w rajdzie brali udział uczniowie z kl. 3a, 4b, 5a, 5c, 6c pod opieką p. I. Bronowskiej, p. G. Kozielskiej i p. K.Żywicy.