Niedziela 05 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Irena, Waldemar, Iryda

Z wizytą w galerii

Dnia 6 czerwca 2013r. pod opieką pani Iwony Składanowskiej klasa VI a była z wizytą we włocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej, która mieści się przy Zielonym Rynku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach twórczych „Mobile, stabile, obiekty sztuki”, które odbywały się w ramach IV Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, zorganizowanego m. in. przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną z Włocławka.
P. Małgorzata Jabłońska zaprowadziła grupę do pomieszczenia, w którym obejrzeła prezentację na temat mobili i stabili. Po zapoznaniu się z nią uczniowie zostali poproszeni o podzielenie się na grupy (2 – 3 osobowe). Każda z grup miała za zadanie skonstruowanie jednej z form przestrzennych, jakim są stabile i mobile. Wszyscy z chęcią przystąpili do pracy. Najpierw zespoły musiały zastanowić się, co chcą wykonać i jak należy to zrobić. Pomysłów było wiele, ale czas, jaki przeznaczono na pracę (2 godziny) zbyt krótki na realizację wszystkich. Po upływie wyznaczonego czasu prace zostały zaprezentowane wszystkim obecnym. Dzieła były bardzo wymyślne, tak jak i ich nazwy. Wszyscy bardzo dobrze bawili się przy ich wykonywaniu. Zajęcia te każdy z uczniów będzie mile wspominał przez długi czas.