Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Z utęsknieniem czekaliśmy na podsumowanie XIX edycji Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019. I już mamy nagrody rozdane. Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Ja za 20 lat” otrzymały: OLIWIA CICHOCKA i KINGA SIERAKOWSKA z kl. VII a oraz Weronika Sieracka, Zuzanna Murzyńska, Karolina Kańska, które od tego roku szkolnego uczęszczają do innych szkół (nagrody czekają w sekretariacie do odbioru).
W 2020 roku działania profilaktyczne Zachowaj Trzeźwy Umysł są organizowane pod hasłem: ,,DorastaMY AsertywNIE”. Uczniowie mogą wziąć udział w 4 konkursach: >>Wehikuł czasu - konkurs plastyczno-literacki,
>>Tymek i Tola na ekologicznej ścieżce - konkurs fotograficzny dla klas i grup świetlicowych,
>>Rozwiąż krzyżówkę - konkurs krzyżówkowy,
>>Sport to zdrowie - pocztówka dla przyjaciela - konkurs pocztówkowy.

Wejdźcie na stronę kampanii i zapoznajcie się ze szczegółami: https://www.trzezwyumysl.pl/2019/12/konkursy-ztu-2020-regulaminy/

CELE GŁÓWNE:
1. ZWIĘKSZANIE SAMOŚWIADOMOŚCI uczniów na temat zmian, jakie w nich zachodzą;
2. SAMOPOZNANIE I SAMOAKCEPTACJA, czyli budowanie adekwatnego obrazu „Ja” – umiejętności dostrzegania własnych zalet, mocnych stron i ograniczeń.
3. NABYWANIE UMIEJĘTNOŚCI rozpoznawania, nazywania i ujawniania swoich myśli/przekonań/uczuć w relacjach z innymi ludźmi.
4. OGRANICZENIE podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych (agresywnych i autodestrukcyjnych).
5. WSPIERANIE działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych.
6. EDUKACJA rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych.

Od roku szkolnego 2020/2021 ruszamy