Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Zaduszki plastyczne- zaproszenie

5 listopada 2020 r., w godz. 11.00–16.00 w Zbiorach Sztuki, przy ul.Zamcej 10/12 we Włocławku, odbędą się XIV Zaduszki Plastyczne. W tym roku w związku z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi XIV Zaduszki Plastyczne będą miały zmieniony charakter. Odbędzie się cykl kameralnych spotkań rozpoczynających się o każdej pełnej godzinie. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych w niewielkich 4–5-osobowych grupach na osobiste rozmowy i wspomnienia dotyczące artystów plastyków. W czasie spotkania obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości. XIV Zaduszkom Plastycznym będzie towarzyszyła przygotowana wystawa „Wspomnienie Aleksandry Domanowskiej (1930–2017) w 90. rocznicę urodzin. Pokaz darowizny ze spuścizny po artystce”. Na ekspozycji znajdą się wybrane prace z przekazu dla włocławskiego Muzeum dokonanego w 2019 r. Wystawę w holu Zbiorów Sztuki będzie można oglądać od 30 października do 5 grudnia.