Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Zajęcia w Galerii

W poniedziałek, 20 października, klasa V b wraz z wychowawcą T. Rapsiewicz uczestniczyła w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej.
Na początku spotkania prowadzący wyjaśnił dzieciom, czym jest grafika, w jaki sposób się ją wykonuje, jakie są etapy powstawania gotowego obrazu graficznego. Następnie uczniowie wykonywali prace na temat znanych oraz ich ulubionych miejsc we Włocławku. Posługiwały się dłutem, żłobiąc w linoleum szkic wcześniej przygotowanego obrazka. Powstały wzór smarowały tuszem i odbijały na prasie. Poznały nową technikę plastyczną dobrze się przy tym bawiąc. Po zajęciach warsztatowych odbyła się krótka pogadanka uczniów z panią psycholog na temat uzależnień we współczesnym świecie.