Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Zasady dotyczące zachowania bezpieczeństwa

Zasady dotyczące zachowania bezpieczeństwa przez uczniów w czasie zagrożenia epidemiologicznego Covid-19
Uczniu stosuj się do podanych zasad:

1. Bezwzględnie pozostań w domu. Pozostanie w domu, w chwili obecnej do odwołania to ważny czynnik chroniący.
2. Dbaj o higienę osobistą. Często myj ręce w ciepłej wodzie z użyciem mydła.
3. Pamiętaj o wietrzeniu mieszkania, otwieraniu okien, robieniu przewiewów, sprzątaniu. Te czynności możesz wykonać tylko za wiedzą rodzica.
4. Dbaj o higienę w czasie nauki zdalnej. Rób przerwy od korzystania z komputera, telefonu komórkowego, tableta, które wykorzystujesz w procesie uczenia się.
4. Dbaj o odpowiednie odżywianie się. Pij duże ilości płynów, np. soki owocowe, woda, herbata.
5. Pozostając w domu samemu, bez osoby dorosłej, pamiętaj:
- zachowaj szczególną ostrożność odkręcając gaz -upewnij się, że chcąc wyłączyć dopływ gazu, odpowiednio przekręciłeś pokrętło od kuchni gazowej lub w ogóle zrezygnuj z używania gazu do czasu powrotu do domu osoby dorosłej,
- nie przyjmuj leków z domowej apteczki do czasu powrotu do domu kogoś z dorosłych,
- nie odbieraj domofonu, nie otwieraj drzwi wejściowych do bloku, nikogo nie wpuszczaj do mieszkania.
6. W przypadku, gdy któryś z domowników ulegnie wypadkowi, zasłabnie itp:
- wybierz z telefonu komórkowego numer 112 i czekaj na sygnał, aż dyspozytor odbierze,
- przedstaw się - podaj swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania,
- powiedz wolno i spokojnie co i komu się stało,
- nie rozłączaj się pierwszy z dyspozytorem, prawdopodobnie zada Ci kilka dodatkowych pytań - staraj się odpowiadać na pytania krótko i rzeczowo,
- działaj zgodnie ze wskazówkami dyspozytora.
7. Zadbaj o spokojny sen, na godzinę przed położeniem się spać wykonuj tylko czynności, które wyciszą Twój organizm; połóż się spać o odpowiedniej godzinie; zadbaj o wystarczająco dużą ilość snu.