Niedziela 28 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Waleria, Ludwik, Paweł

ZWIEDZAMY ZOO

19 maja klasy 0 „A” i 0 „B” wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Skrzypek i p. D. Słomczewską oraz opiekunami p. M. Traczykiem i s. Ewą odwiedziły PŁOCKIE ZOO. Dzieci podziwiały zwierzęta krajowe i egzotyczne. Dotykały prawdziwego węża, głaskały kozy. Płockie ZOO posiada jedną z największych wśród polskich ogrodów zoologicznych kolekcję gadów oraz akwaria morskie i słodkowodne. Niewątpliwą atrakcją jest jedyne w Polsce okno widokowe do obserwacji nurkujących pingwinów . To było naprawdę fantastyczne przeżycie – podglądać pingwiny. Mało tego były tam też: słonie, kangury, lwy, ptaki krajowe, ptaki lasów tropikalnych, które oglądano w specjalnych pawilonach, osły somalijskie, żyrafy i jeszcze dużo, dużo innych zwierząt. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca. Tylko bezpośredni kontakt z przyrodą dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji.