Czwartek 16 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

„ MAJÓWKA Z DZIESIĄTKĄ”

W dniu 12 maja 2014r na terenie szkoły odbył się FESTYN RODZINNY „ MAJÓWKA Z DZIESIĄTKĄ”.
Uczniowie i rodzice brali udział w różnych konkurencjach (opracowanych na podstawie propozycji uczniów, rodziców i nauczycieli), np. : „Rodzinne sudoku”, „ Układanie puzzli”, „Śpiewać każdy może zgrane z dźwiękami gitary”,„I trzylatek też może – konkurencje sportowe dla najmłodszych”, „Złoty pierścionek – wykonywanie biżuterii”, ortograficznej corridzie, układaniu puzzli, ilustrowaniu wierszy naszych kujawskich poetów czy sypania wzorów kwiatowych przy użyciu pisaku itp. A w grze dydaktycznej „Z Włocławka do Europy” mogli uczestniczyć i najmłodsi, i najstarsi uczestnicy imprezy. W trakcie festynu można było zmierzyć poziom ciśnienie i cukru oraz odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów III LO. Poza tym uczestnicy spotkania mogli zobaczyć występ grupy „Muzykujące smyki” z kl. Ib , która przygotowała inscenizację o naszym Włocławku, oraz występy szkolnego chóru, zespołu fletowego i tanecznego. Dużym powodzeniem cieszyła się „Kawiarenka pod globusem”, w której za symboliczną opłatą można było degustować wyroby cukiernicze, żurek oraz degustacja potraw pochodzących z różnych krajów europejskich. Gośćmi byli p. Wanda Muszalik – wiceprezydent Włocławka, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, artysta plastyk Andrzej Fronczak, p. Stanisława Surojadko związana z włocławskim folklorem. Gościnie wystąpił zespół przygotowany przez p. Judytę Witkowską i p.Marcina Grochockiego. Atrakcją kończącą festyn był pokaz działań Straży Pożarnej i „kąpiel w pianie”.