Niedziela 12 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Joanna, Dominik, Pankracy

„Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń”.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń . Hasłem projektu-konkursu jest „Prawo, przyjaźń, tolerancja”. Jego organizatorami są redakcje miesięczników Monitor Unii Europejskiej i Adwokat Rodzinny oraz Fundacja Państwo Obywatelskie. Celami konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym współżycia, poszanowania praw jednostki, w tym ucznia-obywatela; przeciwdziałanie patologiom; tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach; solidaryzmu społecznego. Poza tym konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkoły i uczniów. Niektóre zadania już za nami, inne będziemy wkrótce realizować.