Niedziela 05 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Irena, Waldemar, Iryda

„BEZPIECZNY UCZEŃ – jak unikać zagrożeń”

Zajęciami profilaktyczno-wychowawczymi przeprowadzonymi przez psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej p. A. Sokołowską w klasach Ia i Ic w dniu 08.10.2013 r. rozpoczęliśmy realizację Programu Edukacyjnego pn.: „BEZPIECZNY UCZEŃ – jak unikać zagrożeń”. Program realizowany jest w całej Polsce pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Celem tego projektu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Uczniowie podczas cyklu zajęć będą podnosili swoje kompetencje i umiejętności społeczno-emocjonalne, a także nauczą się jak unikać zagrożeń, jak zachowywać się w sytuacji niebezpiecznej, w jaki sposób reagować, kiedy drugiej osobie dzieje się krzywda, w ostateczności - jak się bronić.
Zajęcia prowadzone są przez p. A. Sokołowską z PPP i p. N. Strusińskiego ze Straży Miejskiej we Włocławku. Program realizowany jest we wszystkich klasach I. Realizacja programu potrwa do grudnia 2013 r.