Czwartek 09 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina

„Bo u nas jak…w Bajkolandii”

„Bo u nas jak…w Bajkolandii”- to tytuł tegorocznych Drzwi Otwartych, jakie odbyły się 10 kwietnia 2013 w Szkole Podstawowej nr 10. Drzwi Otwarte wiążą się z promocją szkoły w środowisku lokalnym, pokazaniem różnorodnych umiejętności uczniów oraz zapoznaniem przyszłych uczniów i ich rodziców z ofertą edukacyjną oraz wychowawczo- opiekuńczą szkoły. Uczestnicy mieli poza tym okazję zwiedzić szkołę, sale lekcyjne, zapoznać się wyposażeniem pracowni (tablice interaktywne, sala zabaw i plac zabaw w ramach programu Radosna Szkoła) i różnymi rozwiązaniami związanymi z obecnością w szkole dzieci pięcioletnich i sześcioletnich (sale lekcyjne dostosowane pod względem wyposażenia do wieku dzieci, podobnie jak toalety, monitoring, możliwość korzystania ze szkolnej stołówki i świetlicy, opieka logopedy, pedagoga i pielęgniarki itp. . Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali różnorodny i bogaty program, m.in. prezentację multimedialną i przedstawienie o szkole, pokazy taneczno-wokalne, przedstawienie o kujawskich zabawach dziecięcych, teatrzyk kukiełkowy wyjaśniający powstanie nazwy Kujawy. Uczestnicy imprezy zwiedzając poszczególne sal mieli okazję przenieść się do krajny baśni, być z wizytą u Kubusia Puchatka, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, królewny Śnieżki, Śpiącej Królewny czy księżniczki na ziarnku grochu, a przy okazji posłuchać baśni czytanych przez krasnoludków po polsku i po angielsku, powróżyć czy malować do wierszy J. Tuwima czy J. Cudnego, rozwiązywać zagadki, a także poznać zasady bezpiecznego korzystania ze stron internetowych. Organizatorzy przypominają rodzicom o zapisach dzieci do oddziałów przedszkolnych tzw.zerowych i klas I, które można dokonać w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30-15.00.