Niedziela 28 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Waleria, Ludwik, Paweł

„Chrząszcz brzmi w trzcinie czyli w świecie owadów”

Pod taki hasłem 29 IX 2012 r. odbył się w naszej szkole VII TURNIEJU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Organizatorami konkursu byli: Włocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Włocławku; a współorganizatorami Urząd Miasta Włocławek, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku, Nadleśnictwo Włocławek. Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Arentowicza we Włocławku, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku, Kujawsko– Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.
Celami konkursy była: aktywizacja dzieci mających trudności w czytaniu i pisaniu do wspólnych działań na rzecz środowiska przyrodniczego, wspieranie i integrowanie uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się wokół tematyki ekologiczne, budowanie świadomości ekologicznej, kształcenie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko wśród uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, budzenie wrażliwości na piękno i wartości przyrody oraz piękno ojczystego języka, zwłaszcza wśród dzieci z trudnościami w pisaniu i czytaniu ,stwarzanie możliwości do wyrażania ekspresji twórczej inspirowanej światem przyrody, przybliżenie uczniom, rodzicom i pedagogom idei Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uwrażliwienie na wartości plastyczne.
W konkursie uczestniczyło 11 szkół: SP 3, SP 7, ZSI nr 1, SP 10, SP 14, SP 18, SP 20, SP 22, SP 23, SP z Kruszyna i SP z Cyprianki. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 18, drugie Szkoła Podstawowa nr 23 a trzecie Szkoła Podstawowa nr 20. W poszczególnych konkurencjach najlepsi okazali się: w konkurencji plastycznej -Szkoła Podstawowa nr 7, w konkurencji informatycznej - Szkoła Podstawowa nr 23, a w grze dydaktycznej - Szkoła Podstawowa nr 20. Gratulujemy. Dziękujemy sponsorom i wszystkim osobom życzliwym, dzięki którym odbył się tegoroczny konkurs.