Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

„Dyslektycy są wśród nas”

Pod takim hasłem odbyło się z III LO im. M. Konopnickiej seminarium w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Nasza szkoła wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, III LO oraz Włocławskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Dysleksji była jego organizatorem .Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu na temat dysleksji, zapoznać się z działalnością Włocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Poza tym obejrzeli prezentacje postaci słynnych dyslektyków. Oto one: SP 10 Włocławek – Leonardo da Vinci (drama), SP Lubanie – Walt Disney (prezentacja multimedialna), SP Lubień Kujawski - Walt Disney (prezentacja multimedialna), Gimnazjum Lubień Kujawski –Izaak Newton (prezentacja multimedialna), SP 3 Włocławek –Izaak Newton (prezentacja multimedialna), SP 23 Włocławek – Tomasz Edison (prezentacja multimedialna), SP Kruszyn – Albert Einstein (prezentacja multimedialna), SP Choceń – J. Ch. Andersen (wywiad), SP 18 Włocławek - J. Ch. Andersen (prezentacja multimedialna), Gimnazjum nr 1(Zespół Szkół nr 7)- J. Ch. Andersen (prezentacja multimedialna), LMK- Gustave Flaubert (drama). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV b przygotowani przez p. I. Składanowską. Poza tym nasi uczniowie brali udział w konkursie literackim i plastycznym, których rozstrzygnięcie miało miejsce podczas seminarium. Praca Daniela Kwaśniewskiego (op. p. Z. Krośniewska) została nagrodzone w kategorii szkół podstawowych.