Niedziela 05 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Irena, Waldemar, Iryda

„Eko-miasto”

6 września nasze miasto, na jeden dzień stało się ekologiczną stolicą regionu. W ramach projektu edukacyjnego „Eko-miasto”, na Starym Rynku powstało ekologiczne miasteczko, w którym czekało na dzieci dużo atrakcji. Na festyn z SP 10 wybrały się klasy Ic z wych. B.Sułkowską, Ib z wych. D.Chojnowską, IIc z wych. B.Nowakowską. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. „Aura i Roboty z planety Eko”
w wykonaniu aktorów teatru „Baj Pomorski” oraz pokaz cyrkowy. Uczestniczyły również w wielu konkursach
i zabawach edukacyjnych związanych z segregacją odpadów, ochroną wód i ekologią. Uczennica kl. Va Wiktoria Sierakowska. zaprojektowała eko-strój, uczniowie kl. IIc wykonali robota z odpadów.