Poniedziałek 06 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Judyta, Jan, Jurand

„Kujawscy poeci dzieciom”

25 czerwca 2013 r. w Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie I Konkursu Plastycznego „Kujawscy poeci dzieciom”, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 10, Galeria Sztuki Współczesnej i p. Jacek Cudny. Celem konkursy było m.in. promowanie twórczości kujawskich twórców, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych mieszkańców naszego miast. Zadaniem uczestników było wykonać dowolną techniką ilustrację do jednego z wierszy p. Jacka Cudnego. Na konkurs wpłynęło 59 prac z 10 placówek naszego miasta. Komisja konkursowa złożona z pracowników Galerii Sztuki Współczesnej dokonała oceny prac zgodnie z regulaminem i przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria – dzieci w wieku 3 – 4 lata:
I miejsce Maja Nowak z PP nr 19
II miejsce Aleksandra Jóźwiak z PP nr 19
III miejsce Patryk Przybyszewski z PP nr 19
Wyróżnienie:
Amelia Śmiłowicz z PP nr 8;
Nikola Niewiadomska z PP nr 8,
Kalina Giżyńska z PP nr 19
II kategoria – dzieci w wieku 5 – 6 lat:
I miejsce Lena Ziółek z PP nr 6
II miejsce Julia Wdowiak z PP nr 19
III miejsce Julia Filipska - odział przedszkolny przy SP 10
wyróżnienie:
Daniel Jabłoński z PP nr 19
Natalia Lisiecka z PP nr 19
Oliwia Lachowicz odział przedszkolny przy SP 10

Wymienieni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody (ufundowane przez SP 10, Wydawnictwo Helios i firmę Sanplast), pozostali uczestnicy i wszyscy opiekunowie dyplomy. W spotkaniu wzięli udział p. Jacek Puzio – ilustrator wierszy p. Jacka Cudnego oraz przedstawiciel wydawnictwa „Helios”. W trakcie spotkania p. Jacek Puzio wykonywał ilustracje do wierszy czytanych podczas wręczenia nagród. Otrzymały je przedszkola nagrodzone w konkursie.
Organizatorzy dziękują dzieciom i ich opiekunom z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy włocławskich szkołach za udział w tegorocznym konkursie.