Czwartek 16 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

„Kujawscy poeci dzieciom”- konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Szkoła Podstawowa nr 10 we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej po raz drugi zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Nosił on tytuł „Kujawscy poeci dzieciom”. Zadaniem uczestników było wykonać dowolną technika ilustrację do wybranego wiersza kujawskiego poety. W konkursie wzięły udział następujące placówki: Przedszkola Publiczne nr 8, 9, 12, 13, 17, 26, 30, 32 oraz odziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 3,7, 10, 20,22,23. Jury konkursowe – przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej - przyznało 4 nagrody i 5 wyróżnień. Nagrodzono prace Emilii Brendy z PP 8, Mai Jaworskiej z PP 8, Aleksandry Muraczewskiej z PP 12, Zuzanny Pączkowskiej PP z 22 i wyróżniono prace Nadii Winkowskiej z PP 30, Oliwii Kuneckiej z PP 30, Mai Graczyk z PP 12, Martyny Lewandowskiej z SP 10, Jakuba Jastrzębskiego z SP 23. Organizatorzy przyznali również trzy wyróżnienia Dyrektora SP 10, otrzymali je Maksymilian Sekuła z PP 12, Natasza Kuffel z PP 8 oraz Aleksandra Konecka PP 26. Dzieci obejrzały program muzyczno – taneczny zaprezentowany przez uczniów z kl. I b, działających pod nazwa „Muzykujące Smyki”, którymi opiekuje się pani D. Chojnowska. W kujawskie klimaty wprowadziła wszystkich dekoracja przygotowana przez p. M. Traczyka.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.
Koordynatorzy konkursu p. Iwona Bronowska i E. Kłudkowska oraz dyrekcja szkoły.