Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

„Nie- bezpieczna@ sieć”

„Nie- bezpieczna@  sieć”

„Nie- bezpieczna@ sieć”- to tytuł seminarium, które odbyło się w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Bezpieczne szkoły Śródmieścia-bis”. Organizatorami spotkania było LMK, a uczestnikami 6 osobowe delegacje wraz z opiekunami ze szkół Śródmieścia (SP 3, SP 10, SP 14, Gimnazjum nr 9, 14, LZK). Seminarium miało na celu zaznajomienie dzieci, młodzieży z problemami cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej oraz alternatywnego działania, jakim jest wolontariat. Prelegentami byli: rzecznik prasowy Straży Miejskiej, p. Norbert Strusiński, nadkomisarz KMP, p. Zbigniew Napiórski oraz przedstawicielka Włocławskiego Wolontariatu Młodzieżowego, p. Krystyna Marszałek.
Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Julia Matusiak i Paulina Reznerowicz z kl. 5 b, Wiktoria Kulewska, Julia Graczyk i Weronika Siedlecka z kl. 6 a, Oliwia Łuczak z kl. 6 c, opiekun- pedagog szkolny, Joanna Dziedzic wraz ze studentką, Justyną Rudzińską, koordynator projektu- wicedyrektor szkoły, Anna Zacharek.