Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

„Nie jesteś sam”

Pod takim hasłem w naszej szkole, w dniu 7 marca br. odbyło się konwersatorium . Wzięli w nim udział uczniowie klas III-VI. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele MOPR, PCK, Straży Miejskiej i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. A. Lewandowską oraz wysłuchali wystąpień gości. Dowiedzieli się na temat sposobów monitorowania sytuacji osób z otoczenia szkolnego i środowiskowego, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej czy losowej, gdzie szukać form pomocy. Wcześniej - gospodarze spotkania uczniowie klasy III b - pod opieką swej wychowawczyni p. D. Chojnowskiej, uczyli się tego, jak pomagać innym. W tym celu zakładali różne stowarzyszenia i fundacje, a swoje pomysły eksponowali za pomocą plastycznych form.