Czwartek 16 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

„O krasnoludkach i sierotce Marysi”

We wtorek 21 stycznia uczniowie klasy II a byli w Galerii Sztuki Współczesnej. Uczestniczyli tam w zajęciach zorganizowanych w oparciu o wystawę prezentującą ilustracje do baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi” autorstwa współczesnych artystów ilustratorów.
Należy wspomnieć, że tydzień wcześniej dzieci uczestniczyły w wernisażu tejże wystawy.
Podczas zajęć w Galerii uczniowie poznali różne techniki malarskie, poszukiwali krasnali ukrytych w zakamarkach sali wystawowej, musieli odszukać wszystkie ilustracje z Koszałkiem Opałkiem oraz wybrać swoją ulubioną ilustrację. Następnie kredkami, według własnego pomysłu, uzupełniali szablon, będący fragmentem znajdującego się na wystawie obrazu. Świetną zabawą było odnalezienie tego obrazu i porównanie go z własną twórczością. Zajęcia były ciekawe i twórcze.