Niedziela 12 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Joanna, Dominik, Pankracy

„Od koronki do decoupage”

Pod takim tytułem odbyła się Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku wystawa.Miała ona miejsce 12 marca bieżącego roku. Jest to już kolejna wystawa z cyklu„Spotkania ze sztuką- nauczycielskie pasje”. O swoich zainteresowaniach mówiły panie: Iwona Składanowska – nauczyciel przyrody i Grażyna Kobielska – nauczyciel wychowania fizycznego. Nauczycielki nie tylko z pasją mówiły o swoich pasjach, ale również w ciekawej aranżacji prezentowały swoje wytwory: szale, kwiaty, przeróżne elementy stroju kobiecego, przedmioty użytkowe zdobione techniką decupage. Niejednego zachwyciły one pomysłowością, subtelnością i finezją wykonania . Atrakcją dla zwiedzających były mini warsztaty z filcowania poprowadzone przez autorki wystawy. Poza tym można było obejrzeć prezentację multimedialną przybliżającą tematykę wystawy. W najbliższych dniach wystawę będą zwiedzać uczniowie. Będą mieli okazję poznać pasje swoich nauczycieli, którzy nie tylko uczą i wychowują, ale również realizują się w twórczości artystycznej. A może wśród nich znajda się tacy, którzy pójdą w ślady swych nauczycieli.