Wtorek 14 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Maciej, Bonifacy, Dobiesław

„Przyjaciele Zippiego”

Od października w klasie 1a realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego”. Ten międzynarodowy program, w trosce o zdrowie emocjonalne i dobre samopoczucie swych wychowanków, realizuje wychowawczyni grupy – pani Małgorzata Kwiatkowska. W ramach cotygodniowych zajęć dzieci uczą się: jak rozpoznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać; jak mówić to, co chce się powiedzieć; jak słuchać uważnie; jak prosić o pomoc; jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie; jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem.

Wszyscy włączeni w realizację programu (rodzice, dzieci i prowadząca) wierzą, że udoskonali on relacje dzieci z rówieśnikami oraz nauczycielami, jak również zdolność radzenia sobie z problemami w codziennym życiu.