Czwartek 02 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Anatol, Zygmunt, Anastazy

„PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Fundacji „PRZYJAZNY ŚWIAT DZIECKA”
pt „Przywróćmy dzieciom uśmiech”, polegającej na zbiórce makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka. Cel akcji to: pomoc dzieciom przebywającym w wyżej wymienionych placówkach. Pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka- zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach najbardziej zbliżonych do tych naturalnych, panujących w rodzinie.
Poprzez udział naszych dzieci w akcji uczymy je empatii i wskazujemy, że należy pomagać innym. Kolejna korzyść to – uczniowie zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów (w tym wypadku makulatury) i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie.
Zbliżają się Święta, czas porządków-akcja daje możliwość pozbycia się niepotrzebnych czasopism, gazet (w sposób pożyteczny!)
Na czym polega AKCJA?
1. W domu gromadzimy makulaturę gazetową (gazety, czasopisma, pojedyncze kartki)
2. W wyznaczonym przez szkołę jednym dniu (grudzień) uczniowie klas I-VI (możliwość dla klas 0) przynoszą zebraną makulaturę, która zostanie odebrana bezpośrednio przez organizatorów.

Niestety szkoła nasza nie ma możliwości systematycznego gromadzenia gazet na swoim terenie, dlatego prosimy rodziców o współpracę i zbiórkę dużych ilości (mamy nadzieję) makulatury w jednym dniu!!!!!
W akcji przewidziane są nagrody dla najbardziej aktywnych „Zbieraczy”- są to odtwarzacze mp3, dyplomy, pisemne podziękowania.
Osoba odpowiedzialna na terenie szkoły za przebieg akcji to pedagog szkolny- Joanna Dziedzic.