Środa 15 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Zofia, Jan, Izydor

„Rajd na raty- III rata jesień”

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie pieszym z cyklu na raty organizowanym przez włocławski oddział PTTK. Dnia 23 października 2010 roku dzieci z klasy IIb pod opieką p. D. Chojnowskiej i uczniowie z kl. IVa, VB, VIc, VId pod opieką p. U. Zielińskiej i p. K. Żywicy wyruszyły na trasę rajdu. Przebiegała ona tym razem przez: Dobiegniewo- Jazy- Ruda- Adamowo- Kosinowo- Łączki- Smólnik. Łącznie przeszliśmy 8 km. W czasie marszu zwiedzaliśmy ścieżkę przyrodniczą, a na niej wspaniałe okazy przyrody min. olbrzymi jałowiec. Pogoda dopisywała znakomicie. Na jednym postojów odbył się konkurs związany z rajdami na raty i informacjami o Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym. Po dojściu do Smólnika w tamtejszej szkole zorganizowane było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Spotkaliśmy tam również rowerzystów z włocławskiego koła PTTK, którzy przebyli trochę dłuższą drogę niż my. Na zakończenie trasy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, dyplomy za uczestnictwo i wpisy do książeczek turysty pieszego. Nasze drużyny dostały wyróżnienia za udział w konkursie o Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria