Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

„Sztuka zamiast…”

Po takim tytułem Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku przy współpracy
z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta we Włocławku organizuje zajęcia profilaktyczno - twórcze. Uczestniczą w nich również uczniowie naszej szkoły. Są to klasy V c, V b, VI b, VI c. W poniedziałek, 17 X, podczas warsztatów uczniowie zapoznawali się z rzeźbą, sami ją wykonywali pod bacznym okiem artysty- plastyka Krzysztofa Walczewskiego. Plastycznym inspiracjom rzeźbą towarzyszy spotkanie z pedagogiem – p. Mariolą Dorsz. Kolejne spotkanie za tydzień. Zajęcia są świetnym sposobem pokonywania złych emocji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Stanowią przykład tego, iż poprzez sztukę można oddziaływać na młodych ludzi i wyzwalać w nich pozytywną energię. Na uczniach zrobiły duże wrażenie.