Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

„Ziemia Kujawska - skarbnica folkloru"

W dniu 17 grudnia 2014 r. uroczyście podsumowano III edycję Konkursu „Ziemia Kujawska - skarbnica folkloru". Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 9 we Włocławku. Nagrodzono prace w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a autorzy najlepszych prac nagrody, w tym nasi uczniowie: Zuzanna Bartczak z kl. IV b (op. P. a. Lewandowska), Miłosz Bronowski z kl. V a (op. p. I. Bronowska, p. D. Chojnowska, p. A. Zacharek), Elżbieta Kacprowicz z kl. VI b (op. p. A. Lewandowska). Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie jasełkowe, które zostało przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 9 oraz zespół "Echo Kujaw". Dla wszystkich była to ciekawa lekcja regionalizmu.
Zdjęcia na stronie internetowej szkoły http://www.gim9wloc.cba.pl/GALERIA -> Konkurs Ziemia Kujawska