Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

„ŻYCZLIWY WŁOCŁAWEK” - ŻYCZLIWA SZKOŁA- ŻYCZLIWY DOM- ŻYCZLIWI MY

„ŻYCZLIWY WŁOCŁAWEK” - ŻYCZLIWA SZKOŁA- ŻYCZLIWY DOM- ŻYCZLIWI MY- co to znaczy być życzliwym i co możemy zrobić, by w naszej szkole panowała życzliwość? Nad tymi zagadnieniami zastanawiali się uczniowie z klas VII i VIII pod przewodnictwem pedagoga szkolnego-Joanny Dziedzic. Podczas Drzwi Otwartych 11.03.2019 r. odbyła się Debata nt życzliwości. Młodzież z dużym zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami dyskutowała o (wydawałoby się niemodnych) dobrych manierach, bezinteresownej pomocy czy uwrażliwianiu się na innych-słabszych. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że życzliwość nic nie kosztuje, a sprawia, że wszyscy czujemy się lepiej. Podkreślaliśmy, iż słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry itp. (w domu, szkole, na ulicy, autobusie) mają wielką moc i nastrajają nas pozytywnie, a nic nie kosztują.