Sobota 11 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Mira, Franciszek, Ignacy

Informacja z SP 10 - wyniki konkursu ekologicznego z dnia 12 marca 2013

O tym, jak ważna jest znajomość zagadnień ekologicznych, mieli możność się przekonać uczniowie włocławskich szkół i szkoły z Cyprianki – uczestnicy X Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla Uczniów klas III ph. „W świecie rodzimej przyrody, czyli co wiem o Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym” i V Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla Uczniów klas VI ph. „Przemysł rozwijajmy, o Polsce nie zapominajmy” (podtytuł tegorocznej edycji „Kujawy- region przyjazny środowisku”), które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku 12 marca 2013 r. Honorowy patronat nad konkursem objął dyrektor Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej - Pani dr Maria Palińska. Celami konkursów było m.in. przybliżenie uczniom problematyki ekologicznej związanej ze środowiskiem Polski, zwłaszcza Kujaw; umożliwienie im prezentacji swych umiejętności w różnych formach – testów wiedzy, konkurencji plastycznej czy artystycznej oraz technologii informacyjnej; budzenie zainteresowań światem rodzimej przyrody; zachęcanie uczniów do poznawania flory i fauny Gostynińsko –Włocławskiego Parku Krajobrazowego, kształcenie umiejętności związanych z korzystaniem z różnych źródeł wiedzy; integrowanie społeczności uczniowskiej wokół tematyki ekologicznej.
Oto wyniki konkursów:

Wyniki Konkursu Ekologicznego dla klas III
1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 23
2. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12
3. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10
W konkursie wiedzy
1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 23
W konkursie artystycznym
1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12
Wyniki Konkursu Ekologicznego dla klas VI
2. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 22
3. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 23
W konkursie wiedzy
W konkursie informatycznym:
1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12 i Szkoła Podstawowa nr 22
W konkursie plastycznym
1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 18

Organizatorzy dziękują uczestnikom i opiekunom, jurorom i wszystkim życzliwym osobom, dzięki którym konkursy się odbyły.