Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Od Homera do Tolkiena, czyli książka dawniej i dziś – po raz drugi

Pod takim tytułem odbył się 9 X 2018 turniej, którego organizatorami byli: Włocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Włocławku oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Arentowicza we Włocławku, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku. Konkurs miał na celu aktywizację dzieci mających trudności w czytaniu i pisaniu do wspólnych działań, wspieranie i integrowanie uczniów ze specyficznymi trudnościami; budowanie świadomości czytelniczej, kształcenie poczucia odpowiedzialności za rozwój kompetencji czytelniczych wśród uczniów; budzenie wrażliwości na piękno i wartości ojczystego języka, zwłaszcza wśród dzieci z trudnościami w pisaniu i czytaniu; stwarzanie możliwości do wyrażania ekspresji twórczej inspirowanej literaturą; przybliżenie uczniom, rodzicom i pedagogom idei Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych – kl. IV-VIII oraz uczniowie III klasy gimnazjalnej z Włocławka i okolic posiadający opinię stwierdzającą specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu (dysleksja, dysgrafia, dysortografia itp.) lub ogólne trudności w nauce. Szkołę reprezentował dwuosobowy zespół. Do turnieju, który odbył się w Filii nr 11 MBP w CK BROWAR B, stanęło 15 zespołów. Zadania zostały przygotowane przez bibliotekarzy ze wspomnianej filii, którzy czuwali również nad strona organizacyjną. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, a najlepsi dodatkowo nagrody: w kategorii klas IV-VI – Szkoła Podstawowa nr 22 i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi z Kruszyna; w kategorii klas VII-VIII i kl. III gimnazjum najlepsi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 i Szkoły Podstawowej nr 8. Poza tym nagrodzono najciekawsze reklamy książek zaprezentowane przez SP 14, SP 22, SP 23. Naszą szkołę reprezentowali Nicola Abramowicz i Gabriela Bagińska z klasy 6b oraz Kasper Cyran i Mateusz Szymanowicz z klasy 7a.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.