Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Razem z uczniami i ich rodzicami z Ukrainy -bawimy się i poznajemy

Razem z uczniami  i ich rodzicami  z Ukrainy -bawimy się i poznajemy

W dniu 30.03.2022 r. odbyło się spotkanie integracyjno-wspierające  dla dzieci, młodzieży i ich rodziców z  Ukrainy, którzy od kilku tygodni uczęszczają do naszej szkoły. Uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość spotkać się wszyscy razem na  rozmowach, zabawach, zajęciach terapeutycznych. Zależy nam by zapewnić dzieciakom bezpieczeństwo, dobre samopoczucie  i ukierunkować naszą pomoc. Rodzice poznali się- to ułatwi im wzajemne kontakty i wymianę informacji, doświadczeń. Dzieciaki pracowały chętnie i  z dużym zaangażowaniem w atmosferze radości i uśmiechu. Rodzice/opiekunowie przy kawie rozmawiali o różnych trudnościach , rozwiązaniach. Dowiedzieli się o możliwościach uzyskania pomocy psychologicznej, organizacyjnej (m.in. założenie e-dziennika, załatwienie obiadów w MOPR itp.). Spotkanie zostało utrwalone na zdjęciach. Jego organizatorkami  były pedagożki szkolne przy wsparciu dyrekcji szkoły.