Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Turniej dyslektyczny pt:” Od Homera do Tolkiena, czyli książka dawniej i dziś”

W dniu 10 października 2019 r. w Centrum kultury „Browar B” w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbył się konkurs dla uczniów z dysleksją rozwojową pt „Od Homera do Tolkiena , czyli książka dawniej i dziś”. Do intelektualnych potyczek przystąpili uczniowie z kilku szkół, więc konkurencja była naprawę duża. Naszą „Dziesiątkę” reprezentowali uczniowie z klasy V b: Lena Ziółkowska, Eryk Straszak oraz z klasy VIII a: Michał Michorzewski i Mateusz Szymanowicz. Kasper Cyran z klasy VIII a i Bartosz Kopania z klasy V b byli uczniami rezerwowymi. Michał i Mateusz – ósmoklasiści zostali laureatami konkursu i zajęci II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały: Pani Bożena Kiersznicka, Pani Danuta Kłosowska oraz Pani Patrycja Włoczewska. Dziękujemy organizatorom konkursu za wspaniałą intelektualną zabawę, przyjazną, ciepłą atmosferę oraz piękne dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników turnieju.