Poniedziałek 20 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Udział naszj szkoły w programie „Lepsza przyszłość – wyrównywanie szans w edukacji”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu, zainicjowanego przez Wydział Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Włocławek pt.: „Lepsza przyszłość – wyrównywanie szans w edukacji” i dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem projektu jest pomoc uczniom m.in. w nadrobieniu zaległości edukacyjnych. Program zajęć obejmować będzie przedmioty humanistyczne, w tym język polski,przedmioty matematyczno-przyrodnicze, wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne. Realizacja programu kształcenia potrwa od listopada br. i do czerwca 2010 r. W naszej szkole w zajęciach uczestniczyć będzie 68 uczniów. W klasach I-III 30 uczniów będzie uczestniczyć w zajęciach psychologiczno-pedagogicznych i zajęciach w zakresie podstawy programowej dla klas I-III a 8 uczniów w zajęciach logopedyczno- psychologicznych; w klasach IV-VI 30 uczniów klas szóstych będzie brało udział w zajęciach psychologiczno-pedagogicznych, humanistycznych, matematyczno – przyrodniczo – technicznych i zajęciach z technologii informacyjnej i informatyki.
Poprowadzi je 19 nauczycieli. Pierwsze zajęcia odbyły się już 30 listopada. W ramach projektu uczniowie otrzymają zestawy pomocy dydaktycznych, bezpłatny posiłek. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach są niskie wyniki edukacyjne.