Sobota 27 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Felicja, Teofil, Zyta

UWAGA DLA RODZICÓW KLAS I-VI (dotyczy stypendiów szkolnych)

Przypominamy, że rodziny o niskich dochodach (do 351 zł, od 1 października – 456 zł/ na jedną osobę) mogą ubiegać się o stypendium szkolne. Należy pobrać w gabinecie pedagogów szkol. Wniosek do Prezydenta Miasta Włocławek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2012/2013.
Wnioski wydawane są tylko dla naszych uczniów. Dyrektor szkoły potwierdza uczęszczanie dziecka do naszej placówki (na ostatniej stronie wniosku).

WNIOSKI (z udokumentowanym dochodem za miesiąc sierpień) NALEŻY SKŁADAĆ DO 15.09.2012 r. w Urzędzie Miasta

Faktury imienne za zakupy na cele edukacyjne dla dziecka składamy dwukrotnie (w UM):
- do 15.11.12 r. (na 340 zł)
- do 15.04.13 r. (na 540 zł)

W przypadku przekroczenia aktualnego progu dochodowego, tj. 351 zł, wniosek można złożyć w innym terminie- gdy np. zmieni się przepis o progu dochodowym na 456 zł.(od 1.10.12 r.) lub ulegnie zmianie Państwa sytuacja finansowa. Wniosek z udokumentowanym dochodem oraz podaniem-oświadczeniem z uzasadnieniem nie złożenia wniosku w terminie, można złożyć w listopadzie przedstawiając dochód za październik lub innym.

Wszelkich wyjaśnień czy pomocy udzielają pedagodzy szkolni.

Informujemy także o możliwości składania wniosków o zasiłek szkolny, do którego uprawnieni są uczniowie znajdujący się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z zaistnienia zdarzenia losowego, spowodowanego w szczególności:
• śmiercią rodzica/opiekuna prawnego
• utratą mienia znacznej wartości
• działaniami sił przyrody, np. pożar, huragan, powódź, uderzenie pioruna itp.
• innymi szczególnymi okolicznościami
Wniosek o zasiłek należy złożyć w terminie 2 miesięcy od daty zaistnienia zdarzenia losowego- do Urzędu Miasta w Wydziale Edukacji Miasta Włocławek, pok. 3 a. Druki wniosków można pobrać w szkole – w gab. pedagogów szkol.